دیجیتال مارکتینگ چه شاخه های دارد؟

سوشال مارکتینگ

در مقالات قبل درمورد مفهوم دیجیتال مارکتینگ و اهمیت های این حوزه صحبت کردیم. در ادامه به معرفی چند شاخه از این حوزه میپردازیم.

1.سوشال مارکتینگ

این شاخه شامل همه کارهایی است که یک کسب و کار از طریق شبکه های اجتماعی انجام می دهد. تقریباً همه با شبکه های اجتماعی آشنا هستند ، اما بازاریابان باید با رویکردی استراتژیک به شبکه اجتماعی مراجعه کنند. دیجیتال مارکتینگ بسیار فراتر از ایجاد پست برای شبکه های اجتماعی و پاسخ به نظرات است.

بخش مهمی از بازاریابی رسانه های اجتماعی تجزیه و تحلیل است: بازاریابان شبکه های اجتماعی باید در تجزیه و تحلیل عملکرد پست های خود و ایجاد استراتژی بر اساس آن داده ها مهارت داشته باشند. یکی دیگر از دلایلی که بازاریابان به طور مداوم کمپین های خود را اندازه گیری و ردیابی می کنند این است که این داده ها به بازاریابان اجازه می دهد تا به رهبری کسب و کار نشان دهند که تلاش های آنها کاربران را به تعامل با نام تجاری سوق می دهد و در نهایت کاربران را به مشتری تبدیل می کند ، بنابراین برای شرکت ارزش ایجاد می کند.

به عبارت دیگر ، بازاریابی شبکه های اجتماعی بسیار پیچیده تر از مدیریت صفحات شخصی اینستاگرام یا توییتر شما است. برای رشد در این فضا نیاز به ترکیبی از تفکر خلاق و استراتژی عینی و مبتنی بر داده دارید.

ایمیل مارکتینگ

2.ایمیل مارکتینگ

حتی با ظهور شبکه های اجتماعی ، برنامه های تلفن همراه و سایر کانال ها ، ایمیل همچنان یکی از موثرترین تکنیک های بازاریابی است. این می تواند بخشی از یک استراتژی بازاریابی محتوا باشد که برای مصرف کنندگان ارزش ایجاد می کند و با گذشت زمان مخاطبان را به مشتری تبدیل می کند. به گفته انجمن بازاریابی آمریکا ، متخصصان بازاریابی ایمیلی نه تنها می دانند چگونه کمپین های جذاب ایجاد کنند ، بلکه ارتباطات بهینه مخاطبان را نیز درک کرده و در تجزیه و تحلیل تعاملات و داده های مشتری و تصمیم گیری استراتژیک بر اساس این داده ها مهارت دارند.

راه‌های زیادی وجود دارد که بازاریابان می توانند ایمیل های خود را برای کاربران جذاب تر کرده و احتمال باز شدن آنها بیشتر باشد که شامل:

احساس فوریت ایجاد کنید : نوشتن ایمیل که به گیرندگان شما اطلاع دهد زمان برای به دست آوردن یک معامله ویژه در حال اتمام است یا تعداد محدودی از پیشنهادات موجود است ، می تواند تعداد افرادی را که به وب سایت شما مراجعه می کنند افزایش دهد.

ایمیل خود را شخصی سازی کنید : تنظیم ایمیل ها و خطوط موضوعی برای درج نام گیرنده یک راه اثبات شده برای افزایش نرخ باز کردن و کلیک کردن است. (نمونه عنوان موضوع: “علی ، پیشنهاد ویژه فقط برای شماداریم.”)

اجازه دهید گیرندگان ترجیحات خود را تنظیم کنند : اجازه دادن به کاربران برای تعیین دفعاتی که می خواهند از شما بشنوند می تواند به مشترک شدن برخی از مشترکان ایمیل شما در لیست شما و کلیک روی ایمیل های شما کمک کند.

بهینه سازی موتور های جستجو

3. بهینه سازی موتورهای جستجو ( SEO )

هدف سئو این است که یک کسب و کار را در رتبه بالاتری در نتایج جستجوی گوگل قرار دهد و در نهایت باعث افزایش ترافیک موتورهای جستجو در وب سایت کسب و کار شود. برای دستیابی به این هدف ، بازاریابان SEO کلمات و عباراتی را که مصرف کنندگان برای جستجوی اطلاعات به صورت آنلاین استفاده می کنند ، مورد بررسی قرار می دهند و از این اصطلاحات در محتوای خود استفاده می کنند.

چند قدم برای بهتر شدن سئو وب سایت شما:

نمایه سازی محتوا : این مهم است که به موتورهای جستجو اجازه دهید محتوای سایت شما را به وضوح بخوانند ، با انجام کارهایی مانند افزودن متن جایگزین برای تصاویر و …

ساختار پیوند خوب : این مهم است که موتورهای جستجو بتوانند ساختار سایت شما را بخوانند تا به راحتی همه مطالب سایت شما را بیابند. کارهای زیادی وجود دارد که یک متخصص SEO می تواند پیوندها ،URL ها و نقشه های سایت را به درستی قالب بندی کند تا در دسترس ترین خزنده های سایت قرار گیرد.

کلمات کلیدی و هدف گذاری کلمات کلیدی : به کارگیری مناسب کلمات کلیدی خود “یعنی عبارتهای جستجویی که می خواهید سایت شما برای آنها یافت شود” در محتوا و سرفصل های شما یکی از بلوک های اساسی SEO است. دیگر این کار خوب نیست که محتوای خود را تا حد ممکن از کلمات کلیدی و تغییرات کلمات کلیدی پر کنید. نوشتن محتوای باکیفیت که از کلمات کلیدی در سرصفحه ها و چند بار در محتوای صفحه با قابلیت خزیدن استفاده می کند ، در حال حاضر تمرین بهتری محسوب می شود و باعث می شود صفحات رتبه بهتری در نتایج جستجو داشته باشند.

خیلی ممنون که وقتتون رو گذاشتید.

توی مطلب بعدی در مورد بهینه سازی موتورهای جستجو بیشتر صحبت میکنیم.

منبع : snhu.edu

3 دیدگاه دربارهٔ «دیجیتال مارکتینگ چه شاخه های دارد؟»

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

به بالای صفحه بردن